V. Magyar Repülőszimulátor Bajnokság

HozzászólásSzerző: 59th_Roy » kedd szept. 04, 2007 7:11

Mikeee írta: lehetne műszeres útvonalrepülés, vagy csapásmérés olyan célok ellen, ami vissza is tud lőni...

Szia!
Már ne haragudj, de az útvonalrepülésnek két végeredménye lehet, vagy végigrepüli vagy nem, semmi értelme szerintem, aki 1 picit komolyabban foglalkozik a lockonnal, annak ez nem kihívás.
Csapásmérés: SEAD- versenyt szeretnél rendezni?
enek se sok értelme, ha megfelelő fegyvert viszel magaddal akkor nem fenyeget a légvédelem, ha nem megfelelő fegyvert viszel akkor pedig esélyed sincs ellenük, esetleg lehet hazárdjátékot játszani és pl KUB-ot gépágyúval megcélozni, de ez meg baromira nem életszagú, nem reális.

A 2vs2 BVR nek talán lenne értelme.
KépKép
59th_Roy
Flight Safety Officer

HozzászólásSzerző: Mikeee » hétf. szept. 03, 2007 19:23

Egyetértek...

Illetve talán az is kérdés, hogy lenne e elég jelentkező az "egyéb" kategóriákban? Ki tudja.. Meg egyszerre lebonyolítani az összes versenyt minden kategóriában nem kis feledat lenne..

Lehet tudni esetleg külföldön rendezett hasonló versenyekről, illetve van valamilyen publikált, megosztható tapasztalat ez ügyben?
"Minden vízbemártott test a súlyából annyit veszt, mint a vele szembelévő befogók szögei összegének négyzetgyöke!” by Arisztohimédesz
Mikeee

HozzászólásSzerző: 59th_LeFty » hétf. szept. 03, 2007 18:47

Nem csak ez szól a dogfight mellett, hanem az is, hogy a repülőgépek és pilótáik közti megmérkőzések közül ennél van a legkisebb jelentősége a technikának. Persze egyenlő gépeknél. Egy BVR harcban kismillió tényező állhat a szerencs oldalára, pl. rakéták, műszerek hatékonysága. Dogfightban a pilóta tudása a döntő.
I'll make it to the moon if I have to crawl...

"It's time to get medieval
I'm going in for guns"
Kép
59th_LeFty
Squadron Commander

HozzászólásSzerző: Mikeee » hétf. szept. 03, 2007 18:44

Mindig is az motoszkált bennem, hogy jó lenne több kategóriában versenyt rendezni, mert a gépágyús dogolás csak nagyon kis szelete a légi hadviselésnek és a pillanatnyi felkészültség mellett a jószerencse is sokat segíthet az elsőbbség megszerzésében.

Lehetne versenyt rendezni BVR kezdéssel, majd egyre közelebb kerülve akár dogfigh-tal befejezni a küzdelmet. Vagy a nem vérbeli közelharcosoknak lehetne műszeres útvonalrepülés, vagy csapásmérés olyan célok ellen, ami vissza is tud lőni...

Ha azonban a rendelkezésre álló időt és a résztvevők létszámát nézem és mindenképp abszolut győztest kell hírdetni, hát tényleg nem marad más lehetőség, mint a jól bevált dogolós rendszer... :?
"Minden vízbemártott test a súlyából annyit veszt, mint a vele szembelévő befogók szögei összegének négyzetgyöke!” by Arisztohimédesz
Mikeee

HozzászólásSzerző: 59th_LeFty » hétf. szept. 03, 2007 18:00

Kedves Érdeklődők!

Elsőkézből annyi infot kaptam, hogy csak légiharc lesz, semmi földi támadás kutyafüle, tehát csakis egymás elleni, gépágyúval vívott közellégiharc a már leírt formában. Kezdés várhatóan 10 környékén szombat délelőtt.
Ha az eddigi négy évből indulok ki, nagyjából 10-15km-re egymástól, egymással szembe kezdenek a felek, egyenlő sebességgel és magasságon. Tehát viszonylag kis idő múltán "találkoznak" (találkozás=először kötelező egymás mellett elhaladni, addig nincs lövés) ugyanakkor lehetőség fenn áll a menőverezésre, tehát magasság, esetleg - ki hogy érzi - irányváltoztatásra. A folyamatos defenzív harc, tehát passzív menekülés az ellenfél győzelmével jár. Légi győzelem = az ellenfél gépének megsemmisülése, vagy katapultálása után a légi győzelmet elérő gép még 10 másodpercig irányítható marad. (ha minden igaz, genfi egyezmény alapján)

Hangsúlyozom, ezek az előző kupa szabályai, de kétlem, hogy bármilyen változtatásra szükség lenne, ugyanakkor nem enegm kell megkövezni, ha nem így lesz.

I'm going in for guns"
Kép
59th_LeFty
Squadron Commander

HozzászólásSzerző: 59th_Reaper » hétf. szept. 03, 2007 8:59

bagiiira írta:Tisztelt fórumozók!

Na hi!

Amire tudok, arra válaszolok:

Full realistic beállításokkal fognak menni a küzdelmek, leszámítva a külső nézetet, ami a kivetítő miatt kell (viszont ennek használata a játékos számára tiltott és a bírók nézni fogják). Ezzel a mondatommal meg is válaszoltam a labeles, G-s kérdéseidet. Üzemanyag tudtommal fix 100%. Selejtezők menetéről egyelőre nincs hír, majd attól függ ténylegesen hány versenyző lesz jelen a versenyen. Időbeosztásról szintén nem tudok nyilatkozni, de mihelyt lesz infó, úgyis kiírjuk. Kipróbálható szimulátor lesz.

üdv
Two tails, two engines!
59th_Reaper
Base Commanding Officer

HozzászólásSzerző: bagiiira » hétf. szept. 03, 2007 7:25

Tisztelt fórumozók!

Azt hiszem ez a fórum nem az én területem. Biztos igazatok van keveset
tudok a témáról és a bizonyos rövidítésekkel sem vagyok tisztában.
Egy biztos amikor beregisztráltam ebbe a fórumba elolvastam a fórum szabályzatát és az első oldal kezdő soraiban nem azt láttam leírva amit később itt tapasztaltam. De nem akartam senkit megsérteni. Nem sértésnek szántam a putyinkám kifejezést, hanem egy barátságos közeledésnek. Ez valakinek erőss valakinek nem. BOCS ha megsértettem valakit ezzel.
A következő kérdésekre szeretnék választ kapni:(ha baromság akkor BOCS)
-label tiltva lesz?
-a selejtezőkben hogyan kell megtalálni a célokat?
-az üzemanyag mennyiséget lehet állítani?
-milyen a G-effect mértékének beállítása
-mikor kezdődik a rendezvény?
-idő beosztás?
-lesz kipróbálható szimulátor nézelődőknek?

Köszi a válaszokat.
Üdv. bagiiira
bagiiira

HozzászólásSzerző: 59th_Szika » vas. szept. 02, 2007 19:21

:lol2
59th_Szika
Squadron Executive Officer

HozzászólásSzerző: Mikeee » vas. szept. 02, 2007 19:15

bagiiira írta:Amit a légiharckupával kapcsolatban megtudtam az számomra annyi, mint
amikor ránézek a TESCO gazdaságos csíkokra közepén a termék nevével.
Szóval a lényeget elmondtátok de azt gondoltam itt kicsit részletesebb információkhoz juthatok.

Értem. Azt gondolod, hogy az eredményes részvételhez az itt szerzett "részletes" infók segíthetnek. Áááá....

Idáig majdnem mindig a jobban felkészült, nagyobb rutinnal, több "repült órával" rendelkező versenyzőnek sikerült nyernie. Majdnem mindig... És akkor még nem beszéltem a pillanatnyi koncentráló képességről, idegállapotról, nameg - ez a vesszőparipám - a szerencséről.
Volt, hogy az egyik bajnokságot 59th_Putyin nyerte, a következőn meg manőverezés közben a földnek ütközött...

Szóval nincs recept vagy "titok", aminek az ismeretével tuti befutók lehetnénk! Nagyon sokat kell gyakorolni és - ahogy 59th_Szika írta - erre az egyik jó lehetőség a Hyperlobby használata. Itt online lehet gyakorolni akár a csapásmérést, akár a dogfight-ot. Egyik - másik szerveren minden könnyítés ki van kapcsolva és nagyon résen kell lenni a "túléléshez"...

Szóval, jó gyakorlást!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mikeee vas. szept. 02, 2007 19:23-kor.
Mikeee

HozzászólásSzerző: 59th_Orion » vas. szept. 02, 2007 18:24

bagiiira írta:Kedves Majdnem Pilóták!

Látod? Ezzel van a baj...
Nem azzal, hogy kérdezel, és hogy véleményt mondasz, hanem azzal, AHOGYAN ezt teszed... Már elnézést, de Te is visszább vehetnél az arcberendezésedből!
Kérdeztél, válaszoltunk... De neked ez nem volt elég, újra és újra megkérdezted ugyan azokat, mintha nem is reagáltunk volna az érdeklődésedre...
Putyinkám? Ismered? Találkoztál Vele? Söröztetek, meg minden? Mert ha igen, én kérek elnézést! Ha nem, akkor gondolkozz el azon, kit hogyan szólítasz, továbbá mennyi idő, milyen események kellenek ahhoz, hogy így lebratyizz valakivel... Ezt én pl. nem mondanám Neki, tiszteletből... Ja, inkább nem használok olyan szavakat, amiket nem ismersz...
Majdnem Pilóták? Honnan tudod, hogy itt ki pilóta, és ki nem... Vagy ez a HSZ nem vonatkozott azokra, akik nem vezetnek valóban repülőgépet?

ui.: részemről ennyi, fegyvertelenekkel nem vívok szellemi párbajt...
59th_Orion

HozzászólásSzerző: bagiiira » vas. szept. 02, 2007 17:43

Kedves Majdnem Pilóták!

Amit a légiharckupával kapcsolatban megtudtam az számomra annyi, mint
amikor ránézek a TESCO gazdaságos csíkokra közepén a termék nevével.
Szóval a lényeget elmondtátok de azt gondoltam itt kicsit részletesebb információkhoz juthatok. Nem értem mi ez a munkás öntudat, hogy BAN meg állj be a sorba különben kuss. Moderáld magad???Boccccánat rosszat szóltam. Mikeee, 59th_LeFty ti legalább nem támadólag léptek fel. Kössz.
Egyébként azt gondolom, hogy a többi virtu pilotnak sem ártana kicsit visszábbvenni az arcberendezéséből. Most mire fel??? Mert valaki kérdez?
EWgyébként meg mi a pöcsnek ez a fórum. Hát nem azért nyitottátok? Mert amíg nem érdeklődtem úgy punnyadt ez a téma mint egy tehén...
Na mindegy.
Elmegyek a versenyre. Megcsodállak benneteket:-(
Addig is szevasztok. Jó felkészülést!
bagiiira

HozzászólásSzerző: 59th_LeFty » vas. szept. 02, 2007 12:22

bagiiira írta:Kedves Elvtársak!

Valami infó? Szóval mire gyűrjek, hogy jövőre ringbe szálhassak?
Közelharc, BVR? Szurdok repülés? Bombázás? Gyermekeim azért erre is írjatok valamit ha megkérhetlek benneteket. MIG29 az tutkó...Ha beneveztem volna kaptam volna valami csomagot? Pólóval DVD-vel amin a selejtező pályája lett volna? Vagy hogy is működik ez?
A közelharcra mindenki bázisról park helyről indul, után vissza kell térni a bázisra?
Addig is "dasszvidányíjá"

Dobri gyényi, táváris!

Valami info? Megkaptad az infodat több soron, Mike is leírta, én is leírtam, ha ezek után valami nem világos, azon már nem a mi szakterületünk segíteni. Tulajdonképp miért is nem jössz el és nézed meg magad? A nevezést a helyszínen kell fizetni, ott kapod a motyódat poloval együtt.
Közelharc a levegőben, részletek majd ott kiderülnek, mi sem tudjuk.

Köszönjük a részvételt. Ohh, lejárt a nevezés. Kár.

I'm going in for guns"
Kép
59th_LeFty
Squadron Commander

HozzászólásSzerző: 59th_Caterpillar » vas. szept. 02, 2007 11:17

Nah akkor most mi ez itt? Intruder nem keltünk flémet or ban! Bagiiira te pedig kicsit moderáld magad és módosíts a stílusodon or ban!

Orion or ban! :lol5
Őőőőőőőőő™
59th_Caterpillar
Wingman

HozzászólásSzerző: 59th_Orion » vas. szept. 02, 2007 11:02

Szerintem meg...

Hol vagy? Kutter hol vagy? Kutter jöjj hát gyere-gyere, BAN lesz, gyere-gyere... Hol vagy...

:evil:
59th_Orion

HozzászólásSzerző: 59th_Intruder » vas. szept. 02, 2007 10:55

bagiiira írta:Kedves Elvtársak!

Valami infó? Szóval mire gyűrjek, hogy jövőre ringbe szálhassak?
Közelharc, BVR? Szurdok repülés? Bombázás? Gyermekeim azért erre is írjatok valamit ha megkérhetlek benneteket. MIG29 az tutkó...Ha beneveztem volna kaptam volna valami csomagot? Pólóval DVD-vel amin a selejtező pályája lett volna? Vagy hogy is működik ez?
A közelharcra mindenki bázisról park helyről indul, után vissza kell térni a bázisra?
Addig is "dasszvidányíjá"

Lehet én vagyok ezzel csak így, de most 1-2 kérdés megfogalmazodott bennem :roll:
Google a barátod, Wiki meg a barátnőd!
59th_Intruder
Maintenance Officer

ElőzőKövetkező

Vissza: Repülőgép-szimulátor bajnokságok