Akik csak kikapcsolódásra vágynak...

Szabadfogásu Lock-On Társaság

Re: Szabadfogásu Lock-On Társaság

HozzászólásSzerző: 59th_Balu » csüt. dec. 29, 2016 20:27

Amennyit a fórumot olvasgatjuk a facebook korában, inkább írj rám ott, aztán terjsztem tovább az igét, több értelme lesz :) Amúgy jopófa ez az Abház küldi, főleg mióta van vörös kliens is. :)

Mikeee írta:Sziasztok!

Má' megin én vagyok..

Pénteken 18-22-ig felrakom ismét az Abház küldit.
Ismét változott ez-az, de az az érzésem hogy nem lett se könnyebb, se rövidebb.. :D
Ha van valakinek ideje és persze kedve tesztelni, azt szívesen látom!
Jó lenne a már "veterán" helisek és A-10-es pilcsik mellé egy két SEAD Su-25T is, az gördülékenyebbé tehetné a célok leküzdését.

A hab a tortán néhány vadász jelenléte lenne, hisz ha ott lennének, akadna melójuk bőven! :)

Valakit aki jól beszéli az angolt szeretném majd megkérni arra, hogy a briefingben újfent előforduló angol nyelvű instrukciókat olvassa majd át legyen szíves és kérem jelezze, ha bődületes marhaságokat írtam volna esetleg..
Nálam ez elő szokott fordulni... :D

Addig is jó repkedést mindenkinek!

Üdv,
Imre
A könnyebb utat úgyis aláaknázták. / "Chuck Norris végigjátszotta a supermariot... balra!"
59th_Balu

HozzászólásSzerző: Mikeee » szer. nov. 16, 2016 19:10

Sziasztok!

Má' megin én vagyok..

Pénteken 18-22-ig felrakom ismét az Abház küldit.
Ismét változott ez-az, de az az érzésem hogy nem lett se könnyebb, se rövidebb.. :D
Ha van valakinek ideje és persze kedve tesztelni, azt szívesen látom!
Jó lenne a már "veterán" helisek és A-10-es pilcsik mellé egy két SEAD Su-25T is, az gördülékenyebbé tehetné a célok leküzdését.

A hab a tortán néhány vadász jelenléte lenne, hisz ha ott lennének, akadna melójuk bőven! :)

Valakit aki jól beszéli az angolt szeretném majd megkérni arra, hogy a briefingben újfent előforduló angol nyelvű instrukciókat olvassa majd át legyen szíves és kérem jelezze, ha bődületes marhaságokat írtam volna esetleg..
Nálam ez elő szokott fordulni... :D

Addig is jó repkedést mindenkinek!

Üdv,
Imre
"Minden vízbemártott test a súlyából annyit veszt, mint a vele szembelévő befogók szögei összegének négyzetgyöke!” by Arisztohimédesz
Mikeee

HozzászólásSzerző: Mikeee » vas. nov. 13, 2016 17:18

Sziasztok!

Látom 2011-es az utolsó bejegyzés.. :shock:

Ha valaki olvassa még ezt a topikot és van kedve esetleg küldetést tesztelni, szeretettel várom ma este.

Már fut a szerver, a neve Tekergő DCS server HUN.

Jelszó nincs, a küldi még nincs teljesen kész csak tesztelni kellene.

No, szép estét mindenkinek!

Üdv,
Tekergő
"Minden vízbemártott test a súlyából annyit veszt, mint a vele szembelévő befogók szögei összegének négyzetgyöke!” by Arisztohimédesz
Mikeee

HozzászólásSzerző: 59th_Shark » csüt. dec. 29, 2011 20:26

Ehhez csak annyi az észrevételem, hogy a ts-ünkre eddig is fel lehetett jönni és "külsősöket" sem utasítottunk vissza, ha közös repülésre vágytak. Ezt legjobb tudomásom szerint most is meg lehet tenni, de akár a nyitott repülés topicban meghirdetett mission-ökre is lehet jelentkezni, szóval a lehetőségek adottak. Erre külön topicot létrehozni szerény véleményem szerint felesleges, de úgy sem én fogom eldönteni, mindenesetre, ha van kedvetek repülni és fent vagyok ts-en, akkor esélyes, hogy csatlakozom.
Kép
59th_Shark
Wingman

Re:

HozzászólásSzerző: *MIKULAS16* » csüt. dec. 29, 2011 19:14

evezős írta:
sure írta:
59th_Putyin írta:a tegnapi dolgok fényében félve kérdezem meg, hogy mi a terv ezzel a remekművel?

Még nem tudom; ha a tegnapi dolgokon az "egyéb" topikban zajló eseményekre utalsz, attól teljesen független; Intrunak írtam kb. 1 hete, hogy indítanék valami hasonló című topikot, amiből aztán akármi lehet majd. Nem, nem 59th "alternatívához" verbuválnék embereket; ha valaki hostol játszmát, meghirdeti itt, aki ott van, ott, aki nincs, nincs; vagy összejön egy idő után valamiféle társaság, vagy nem; ha nem lesz érdeklődés/nem alakul valamiféle "irányvonal", törölhető a topik (akár most is, ha úgy gondoljátok, kissé felemásra sikeredett).

Számomra a Lonci csak kikapcsolódás, egyelőre nem tudom és akarom "véresen komolyan" venni, nem akarok elmélyülni sem a légiharc, sem az A2G taktikákban, ahogyan a radar- és fegyverrendszerek technikai részleteiben sem; elsősorban ezért is nem jelentkeztem a toborzáskor vmh59-be, mert nem tudom/akarom a szabályzatot teljes mértékben magamévá tenni, viszont jó volna társasággal repülni afféle "anarchista pacifista" stílusban...

Aki odatalál a Bonomi által felajánlott TS csatira, még a FAQ kérdéseket is egyszerűbb "élőben" megválaszolni vagy feltenni ott, mint hetente ugyanazokat a kérdéseket visszaköszönni látni legtöbbször nem is a neki való topikban, és így egy teljesen követhetetlen és áttekinthetetlen fórumot kapni eredményül; ezért lehet az, hogy kicsit "nagyképűre" vagy "irritálóra" sikeredett az intro szöveg, akinek nem inge, úgyse veszi magára, akinek meg inge lenne, az meg azért nem, mert nem esik le neki, hogy ez az ő inge lenne.

Nem kell, hogy demokrácia legyen, ha túl zavaró a topik, legyen az enyészeté, ahogyan néhány napja a "Hogyan rakjak bombát az A10-esre" vagy valami hasonló néhány órát megért darab is; tulajdonképpen minden 59th tag+wittmann minimum moderátor, talán ha kicsit határozottabban lenne gyomlálva a többi topik, nem éreztem volna szükségét egy ilyennek én sem.

Két hétre vettem a szavazás időtartamát; ha megvárjátok a végét, OKs, ha nem, akkor sincs sértődés, nekem sem célom flamewar(oka)t vagy rossz érzést kelteni az ide járó közönség körében. pm/mail nem érkezett eddig se+ se -.

Az ötletet életrevalónak tartom, magát a felvezetést kissé elméretezettnek, valószínűleg részben ennek is köszönhető a hűvös fogadtatás. Magát az ötletet kifejezetten hézagpótlónak tartom.
Sokat hezitáltam ugyanis hogy beadjam e a jelentkezésemet most a toborzáskor, de végül is úgy döntöttem hogy nem, mert annyi időt nem tudnék, meg nem is akarnék ráfordítani a dologra amennyi szükséges volna. Ugyanakkor meg ez életem szenvedélyes hobbija, de ebbe a hobbiba beletartozik mostanában az IL2, repülgetek alapszinten a Falcon 4.0- val , a Microsoft FS-el, fel akarok tetetni egy Windows 98-at a gépemre mert nagyon érdekel a Jane's F15-e és az csak azzal megy, szóval kellőképpen szétszórt az érdeklődésem de az biztos hogy életem végéig ki fog tartani.
Ami hiányzott az pontosan a hozzám hasonló félprofik vagy félamatőrök (kinek mi tetszik) laza közössége, akikkel együtt lehet repülgetni, mert mondanom se kell hogy az összes barátom egy kivételével enyhe elmebeli visszamaradottságként kezeli a szenvedélyemet.
Szerintem az ezrednek, mármint a virtuális MH59.-ek se lenne a rossz, ha lenne egy külső kör, mondjuk így pártolótagokból. Ebben a külsö körben, éppen a laza keretei miatt sokan megfordulnának, a közös repülések mindenképpen fejlesztenék a felek tudását, van akit ez kielégítene, van aki tovább akarna lépni, szóval rekrutációs bázisnak se volna utolsó. Gondoljatok csak bele hogy milyen fontos szerepet játszottak az angol önkéntes egyetemi repülőszázadok a RAF számára a második világháború kritikus első éveiben.
Mondhatjátok persze, és itt az eddig megnyilatkozó, kevéssé lelkesedő beltagokhoz szólnék, hogy oké rendbe van csináljátok, de mért itt ? Mert ideköt a közös szenvedély, és itt halmozódott fel a legtöbb tudás a közös mániánkkal kapcsolatban.
Na mindegy is, nyilván lesz valami döntés én mindenesetre erősen támogatom sure ötletét, de ha a közösség leszavazza azt is tudomásul veszem.

p.s.
Sure, ha leszavazásra kerül a dolog,akkor tegyük át privátba a további szervezkedést!

Tisztelettel van ts3-am és van ts2-öm is melyiket használjátok?
*MIKULAS16*

re

HozzászólásSzerző: 59th_Foxi » hétf. szept. 26, 2011 20:23

2011. 10. 02.

Mission type: Wargame / Targetbox AI

Batumi free

Real time : 19:30-22:00

19:00 - Briefing
19:30 - Departure
22:10 - Debriefing

Communication: Hungarian

F:

- Foxi
-
-
-
-
-
-
-
-

A:

-
-
-
-
-
-
-
-

H:

- Csolee
-
-
-
-
-
-
-
-
Legszebb gyümölcs a szílvafa,legszebb madár a muslica.
59th_Foxi
Wingman

HozzászólásSzerző: 59th_Reaper » szer. aug. 11, 2010 16:30

slayer írta:25-vagyok, 2 év alatt nem hiszem, hogy végzek, és hogy erős angol tudást szereznék.

Ja, hogy nincs fősulid meg angolból sem vagy perfekt, akkor viszont tényleg IJ.
Two tails, two engines!
59th_Reaper
Base Commanding Officer

HozzászólásSzerző: 59th_Reaper » szer. aug. 11, 2010 15:53

slayer írta:Ez valóban elgondolkodtató... :(
De Kanada után, állampolgárság szerint helyeznek el?
Ha igen akkor tényleg nem túl jó. Ha meg esetleg külföldön akarsz, akkor viszont félre kell tenni konkrétan egész Magyarországot, mert kettős állampolgárság esetén, el lehetne helyezkedni, de akkor ennyi volt MO.

Hűha, te nagyon nem vagy képben a dolgok menetével... Majd ha feljössz TS-re beszélünk róla. Amúgy tudtommal 27 év a korhatár NFTC-re, szóval miért is vagy elkésve vele? Ha szeretnél évi 10-20 órákat repülni az átlagfizetésnél alig többért, és mindezt egy "kiváló" HM vezetés logikus, felelősségteljes irányítása alatt, akkor vár a Magyar Légierőlködés!:-DDD
Two tails, two engines!
59th_Reaper
Base Commanding Officer

HozzászólásSzerző: slayer » szer. aug. 11, 2010 14:29

Hogy hogy ne sajnáljam?
Nincs még egy ilyen repülési forma ahol vadászrepülőkkel lehetne repülni.
Persze ezen gondolkodtam, és arra jutottam, hogy ha azt parancsolják, hogy bombázzak le egy várost, én nem szólhatok vissza, hogy "hát miért, hiszen civilek is vannak". Ha az a parancs azt teljesíteni kell.
Mindenhol úgy mutatják be, hogy ez milyen szép és jó. Toborzón meg mindenhol. Polgári repülés is szép és jó persze. De polgáriban nincs vadászrepülőkkel, SU, MIG, Gripen, stb.-vel való repkedés.
Van permetező, meg egyé hobby repülőgépek. De oda nem kell akkora emberi teljesítmény.
Van viszont sugárhajtóműves csapatok, Turkish Starts, Freche tricolori, stb. de azok már nem vadászgépek. Ez úgy hangozhat mintha lenézném ezeket, persze, hogy nem nézem le, sőt oda sem kerül be bárki, de az már bemutató jellegű.
Haverom Zrínyibe tanul, 2 éve van, vagy pilóta lesz, ha átmegy égészségen, vagy irányító.
De kíváncsi vagyok ezekkel kapcsolatban a jóval nagyobb tudású emberek véleményére is.
slayer

HozzászólásSzerző: 59th_LeFty » szer. aug. 11, 2010 14:11

Szia slayer!

Shark mindent elmondott már, egy valamit kérnék még. Jelentkezés előtt mindenképp olvasd végig a szabályzatot, és jelezd, ha bármely pontjával kapcsoaltban kérdés merül fel!

u.i.: Ha TS-re becsatlakozol és látunk, behúzunk a belső frekire.

u.u.i.: NFTC-t ne sajnáld...
I'll make it to the moon if I have to crawl...

"It's time to get medieval
I'm going in for guns"
Kép
59th_LeFty
Squadron Commander

HozzászólásSzerző: 59th_Shark » szer. aug. 11, 2010 11:36

slayer írta:Igen, olvastam a főoldalt.
Nagyon tetszik.
Akkor beszerzek mindent, ami kell, és jelentkezek.
Lehet, hogy egy jó barátom is csatlakozik a képzéshez, ha majd lesz.
Vagy az ehhez kapcsolódó ismeretek megszerzéséhez.
Köszönöm a felvilágosítást!

Szívesen! :)
59th_Shark
Wingman

HozzászólásSzerző: slayer » szer. aug. 11, 2010 11:30

Igen, olvastam a főoldalt.
Nagyon tetszik.
Akkor beszerzek mindent, ami kell, és jelentkezek.
Lehet, hogy egy jó barátom is csatlakozik a képzéshez, ha majd lesz.
Vagy az ehhez kapcsolódó ismeretek megszerzéséhez.
Köszönöm a felvilágosítást!
slayer

HozzászólásSzerző: 59th_Shark » szer. aug. 11, 2010 11:08

slayer írta:A sima Lock On: Modern Air Combat-al. Nem tudtam hogy van kiegészítője.
De ha virtuálisan is ezt használjátok, akkor áttérek erre.
Mennyi időt kell fordítani, illetve milyen kötelezettségek vannak?
Gondolok itt a jelenlétre, aktivitásra.
Azért kérdezem, mert más játékoknál ahol klánok vannak, olyan kikötések voltak, hogy minden nap jelen kell lenni, és több órát játszani.
Gondolom itt rajtam áll, hogy mennyi időt fordítok erre, de jelentős inaktivitás az kizárással jár.
Hol tudom megszerezni a kiegészítőjét a játéknak, és mi kell az online játékoz, multiplayerhez?
Én is remélem, hogy mihamarabb repkedhetek a kötelékben!

A Flaming Cliffs 2 (röviden FC2-nek szoktuk ínrni) beszerezhető a hivatalos oldalon keresztül: http://lockon.co.uk/index.php?end_pos=1322&scr=shop

Itt sok dolognak utána tudsz olvasni a játékkal kapcsolatban. Mivel orosz fejlesztés, nem nagyon lehet nálunk kapni, de a letöltős verzió (ami legtöbbünknek van) nagyon hamar és kényelmesen beszerezhető. Ha a dobozost rendeled meg, arra várni kell egy darabig és drágább is a szállítási díj miatt. Továbbá szükség van még valamilyen joystikra a játékhoz és ts2-re is kezdetben, de igazából inkább a figyelmedbe ajánlok egy-két helyet, ahol tájékozódhatsz egészen pontosan. Az első, az MH 59 oldala: http://www.vmh59.hu
Ezen belül is a "Történet" és a "Szabályzat" menüpontok adnak választ a kérdéseidre. Itt a fórumon pedig a jelentkezés topicban is érdemes olvasgatnod, hogy mire van szükség, de nagyjából ennyi elég a kezdéshez, amit leírtam. Ja és persze a kiegészítőhöz kell az alap játék is, de akkor ezzel már rendelkezel (remélem eredetivel, mert mással nem megy a multi, de ha nem, akkor azt itthon érdemes beszerezni, ugyanis az kapható kb. 1000 Ft-ért).
59th_Shark
Wingman

HozzászólásSzerző: slayer » szer. aug. 11, 2010 10:09

A sima Lock On: Modern Air Combat-al. Nem tudtam hogy van kiegészítője.
De ha virtuálisan is ezt használjátok, akkor áttérek erre.
Mennyi időt kell fordítani, illetve milyen kötelezettségek vannak?
Gondolok itt a jelenlétre, aktivitásra.
Azért kérdezem, mert más játékoknál ahol klánok vannak, olyan kikötések voltak, hogy minden nap jelen kell lenni, és több órát játszani.
Gondolom itt rajtam áll, hogy mennyi időt fordítok erre, de jelentős inaktivitás az kizárással jár.
Hol tudom megszerezni a kiegészítőjét a játéknak, és mi kell az online játékoz, multiplayerhez?
Én is remélem, hogy mihamarabb repkedhetek a kötelékben!
slayer

HozzászólásSzerző: 59th_Shark » szer. aug. 11, 2010 9:35

slayer írta:Sziasztok.
Szeretnék egy átfogó képet kapni a a virtuális repülőtér, és virtuális repüléssel kapcsolatosan. Hogy működik egy ilyen repülés a virtuális bázison. Mik a repülési szabályok, hogy működik, ez mert nem értem.
Virtuálisan most ismerkedek a lock On-al. pár küldetés sikerült, leszállás, felszállás.

Szimulátor előzmények:
Sok fajtát kipróbáltam, kezdve egy DOS-os játéktól asszem F15 volt a neve.
Ezt kinőve, játszottam komolyabbakkal is. Pl Eurofighter Typhoon, F/A 18 Korea, F-22 Lightning, Microsoft Flight Simulator, és még volt egy.
Ezeken sikerült néhány küldetés, leszállás, felszállás.
De sajnos technikai, manőveri, tapasztalataim nincsenek.
Alap műszereket ismerek, de nevük alapján nem. Horizont, hajtőművek, üzemanyag.
Ismerem a HUD-on található magasság és sebesség mérőket.
Fegyvereket annyira nem, inkább általában nyomkodom a számokat, és ahol hallom, hogy "beméri" az ellenfelet ott hagyom, és megpróbálom kimanőverezni a támadást, majd visszaverni. Volt, hogy játszottunk egymás ellen is, ott voltak is sikereim.
Ha már sajnos, nem tudok csatlakozni az NFTC-be, mert lekéstem, akkor virtuálisan, meg akarok ismerkedni bővebben ezzel.

Hello slayer!

Először is az a kérdés, hogy melyik programmal ismerkedsz? Ugyanis van sima Lock On: Modern Air Combat, ennek az első kiegészítője a Flaming Cliffs, a második kiegészítője pedig - ami most aktuális a Flaming Cliffs 2. Jelenleg a virtuális bázisok ezt az utolsót használják, így az MH 59 is.
Mivel a szimulátornak az a lényege, hogy minél élethűbben adja vissza a valóságot, nem véletlen, hogy a bázison is arra törekednek, hogy ugyanúgy működjön, mint az életben. Persze van több féle esemény a szabad repüléstől a konkrét küldetés-ig, de a standard eljárások általában megegyeznek... pl. a gurulási sebesség a zónában, felszállás, leszállás és az ehhez szükséges kommunikáció. Az MH 59 a kecskeméti repülőbázis virtuális lenyomata és ha ide jelentkezel, akkor ahhoz hasonló képzést kapsz, amit az életben is kapnál. Azért nem árt, ha rendelkezel bizonyos alapokkal a jelentkezés előtt, mert elég nagy az anyag, amit elméleti és gyakorlati szinten el kell sajátítani és ha még csak ismerkedsz a játékkal, akkor elég nehéz. Javaslom, hogy látogass el a szerverre, ill. a ts-re nyílt repülések alkalmával. Sokan vannak, akik szívesen segítenek neked az alapoknál is. Ez rám is vonatkozik, de vannak olyanok, akiktől többet tanulhatsz. Remélem sikerült választ kapnod a kérdésedre és mihamarabb látunk a virtuális égbolton! :)
59th_Shark
Wingman

Következő

Vissza: Szabadfogású Lock On Társaság